Twoje zamówienie

Godziny otwarcia

  • PON - PT: 7.00 - 17.00
  • SOB: 8.00 - 14.00

Wyszukiwarka

Szukanie zaawansowane

TAŚMA ŚLIZGOWA 48MM/60M MOTIVE

TAŚMA ŚLIZGOWA 48MM/60M MOTIVE

11,00pln 15,00 pln

Zapytaj o produkt

Dostępność: Dostępny natychmiast

Wysyłka w ciągu: 48h

Opis produktu

Taśma do połączeń ślizgowych do stosowania na styku płyt gipsowych z murem lub otynkowaną ścianą.

 

Zgodnie ze sztuką budowlaną w miejscach styków dwóch różnych elementów muszą być stosowane połączenia  ślizgowe. Dotyczy to również styku płyt gipsowych z murem lub otynkowaną ścianą. Połączenie ślizgowe oznacza wykonanie szczeliny wypełnionej elastycznym materiałem, dzięki której elementy o różnej np. rozszerzalności cieplnej nie będą wzajemnie na siebie oddziaływały, co mogłoby doprowadzić do powstania rys i pęknięć.

 

W przypadku sufitów podwieszanych połączenie ślizgowe między płytami gipsowymi, a murem należy wykonać z taśmy przekładkowej. Jest to taśma samoprzylepna, którą klei się do ściany w miejscu styku z sufitem podwieszanym. Taśma musi być przyklejona częściowo poniżej linii sufitu.

 

Przestrzeń między przyklejoną do ściany taśmą a płytami gipsowo-kartonowymi należy zaszpachlować. Po wyschnięciu masy szpachlowej wystającą część taśmy przekładkowej odcina się. W miejscu połączenia powstaje kontrolowana rysa, którą można wypełnić elastycznym akrylem. Przy normalnej pracy budynku rysa ta nie będzie się powiększać.

 

Niezależnie od obwodowej dylatacji sufitu podwieszanego na styku płyt gk ze ścianami murowanymi należy także wykonywać dylatacje przeciwskurczowe (mające zredukować efekty skurczu materiałów) co 15 metrów przekątnej sufitu, co 15 mb oraz w miejscach projektowych dylatacji konstrukcyjnych budynku.


# Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowane produkty były prawidłowo opisane, a fotografie w pełni przedstawiały oferowany towar. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zgłoś nam problem i skontaktuj się z obsługą sklepu.

Zapraszamy do dodania opinii o TAŚMA ŚLIZGOWA 48MM/60M MOTIVE

(5/5)
Zamówienia telefoniczne 601 - 052 - 523
Oprogramowanie sklepu: GOshop

Drogi Kliencie w dniu 25 maja 2018 r., zaczęły obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych, czyli tzw. RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych). Zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną Polityką Prywatności oraz Ogólnymi warunkami handlowymi. Dowiedz się więcej

Zamknij